Изберете държава: Europe Deutschland Francais Francais Francais

Маверик Виналес спечели шампионата Moto 3

VinalesГорди сме да ви съобщим, че състезателят на Arai RX-7GP Маверик Виналес спечели световния шампионат Moto 3, след ожесточена финална надпревара с основния си съперник Алекс Ринс.

Местните любимци Люис Салом, Маверик Виналес и Алекс Ринс започнаха състезанието с разлика от само 5 точки, като победа във Валенсия осигуряваше титлата на всеки един от тях.

Триото успя да заеме челните три места още след първата обиколка. Салом, който водеше шампионата още от 6-ти кръг, почти доброволно отстъпи лидерството на Виналес, след като изгуби предната част на своя KTM.

В оспорваната битка, Салом успя да настигне съперниците си, но все пак надпреварата за първото място беше между Виналес и Ринс. Двубоят продължи до последния завой, където Ринс се опита да изпревари Виналес от вътрешната страна, но Маверик успя да запази водещата си позиция преди финала. Фолгър зае третото място, след като изпревари Ринс в последната секунда.

Следващата година за Moto 3 Салом и Виналес ще бъдат съотборници в тима на Понс.

© 2019arai logo small Arai Helmet (Европа) B.V. | Всички права запазени | Правна и юридическа информация | Контакт | Вносители | B2B портал | Медии | Последвайте ни на:   Arai Helmet Europe Facebook   Arai Helmet Europe Facebook   Arai Helmet Europe Facebook   Arai Helmet Europe FacebookRSS feed

Ограничените гаранционни и сервизни услуги на Arai се предлагат на клиенти, закупили каски само от нашите оторизирани търговци. Каска Arai, която Ви е предложена от неоторизиран дилър (особено през Интернет), може да е фалшива, повредена или открадната. В тези случаи, Arai не носи отговорност за вашата покупка.